DIST16 HS 1/31/15 Rochester HS - Rochester HS (1/31/2015)

Port Huron Northern HS (16029)

Time Leader Performers Ints. Perf. Type Section Judge
8:00 AM
Bridget Dooley
Bassoon
Solo
Section 8
David William Fitts
8:00 AM
Lauren Osgood
Remy Evenson
Zoie Nicholson
Karli Ross
Ana Archer
Bb Clarinet
Quintet
Section 12
Craig Suhusky
8:00 AM
James King
Cor/Trp/Flg
Solo
Section 22
Robert Meier
8:00 AM
Sara Jex
Kit Harmer
Andy Dubay
Brass Ens
Trio
Section 25
Ronald Koch
8:00 AM
Audrey Hartson
Arianna Archer
Olivia Vanbuskirk
Dan Israel
Megan Burns
Ryan Day
Nate Reynolds
Percussion Ens
Septet
Section 31
Percussion Judge I
8:08 AM
Marlie Buckley
Flute
Solo
Section 2
Debra Lynn Kulchar
8:08 AM
Madison Seaton
Victoria Pozios
Flute
Duet
Section 6
Flute Judge
8:08 AM
Erin Vos
Evelyn O'Donnell
Alto Saxophone
Duet
Section 17
Jane Church
8:08 AM
Zachary Johnson
Cello
Solo
Section 39
Marilyn Kesler
8:16 AM
Lauren Senkmajer
Oboe
Solo
Section 7
Cynthia Duda
8:16 AM
Matthew Hartson
Eddie Stephens
Scott Isaacson
Vaughn Haynes
Alto Saxophone
Quartet
Section 15
Mary Yuhasz-Pratt
8:16 AM
Berant Perry
Riley Pond
Logan Radatz
Alexis Faley
Brass Ens
Quartet
Section 29
Robert Calkins
8:24 AM
Alex Jackson
Flute
Solo
Section 4
Rebecca Kilgore-Longtin
8:24 AM
Gabby Bynum
Frank Brettschneider
Trumpet
Duet
Section 21
Carl E. Knipe
8:24 AM
Eddie Amon
Horn
Solo
Section 25
Ronald Koch
8:32 AM
Elizabeth Matthews
Ellie Kolar
Flute
Duet
Section 6
Flute Judge
8:32 AM
Dan Shudlich
Piano
Piano Solo
Section 33
Melissa Sayles
8:32 AM
Ilina Krishen
Violin
Solo
Section 37
Allison Rhoades
8:40 AM
Madison Seaton
Abbey Kern
Kathryn Richmond
Brianna Johnson
Meagan Ruedisueli
Flute
Quintet
Section 4
Rebecca Kilgore-Longtin
8:40 AM
Lexus Moutoux
Shelby Mayer
Meghan Wilton
Micaela Muzzarelli
Olivia Stein
Bb Clarinet
Quintet
Section 9
Elizabeth Zachary
8:40 AM
Matt Corsetti
Raquel Overholt
Matthew Hartson
Cheyenne Newsome
Daryn Taylor
Alto Clarinet
Quintet
Section 13
Donald Platter
8:40 AM
Kristi Croteau
Kate Ahern
Alto Saxophone
Duet
Section 17
Jane Church
8:40 AM
Riley Pond
Amber Hannan
Trumpet
Duet
Section 23
Michael Tolrud
8:48 AM
Molly Stephenson
Brooke Snyder
Maci Roberts
Elise Edie
Woodwind Ens
Quartet
Section 20
WW Judge
8:48 AM
Madison Frank
Alex Mayer
Austin Elliot
Alexis Faley
Brass Ens
Quartet
Section 27
Andy Schmid
8:56 AM
Alex Jackson
Gillian Bolt
Flute
Duet
Section 4
Rebecca Kilgore-Longtin
8:56 AM
Abbey Diller
Tenor Saxophone
Solo
Section 16
Jeffrey Campbell
9:04 AM
Meagan Ruedisueli
Abbey Kern
Briana Johnson
Kathryn Richmond
Flute
Quartet
Section 1
Anne T. Crans
9:04 AM
Felicia Hawkins
Bb Clarinet
Solo
Section 11
Kathryn Ketchum Bredwell
9:04 AM
Audrey Hartson
Arianna Archer
Olivia Vanbuskirk
Marimba
Trio
Section 30
Mack Pittard
9:12 AM
Alecia Boland
Flute
Solo
Section 1
Anne T. Crans
9:12 AM
Lexus Moutoux
Lauren Osgood
Bb Clarinet
Duet
Section 13
Donald Platter
9:12 AM
Raquel Overholt
Cheyenne Newsome
Alto Saxophone
Duet
Section 18
Saxophone Judge
9:12 AM
Chelsie Bowers
Tavis Thornton
Alexis Faley
Austin Elliot
Trumpet
Quartet
Section 21
Carl E. Knipe
9:12 AM
Meredith Ringvelski
Carmen Rankin
Bar/Euph
Duet
Section 28
David L. Wells
9:20 AM
Jonathon Kozloff
Snare
Solo
Section 32
Percussion Judge II
9:28 AM
Matthew Hartson
Alto Saxophone
Solo
Section 16
Jeffrey Campbell
9:36 AM
Kate Ahern
Kristi Croteau
Soprano Saxophone
Duet
Section 18
Saxophone Judge
9:36 AM
Madelyn Hubbard
Madelyn O'Farrell
Mikaela Dobel
Marimba
Trio
Section 32
Percussion Judge II
9:36 AM
Micaela Muzzarelli
Cello
Solo
Section 39
Marilyn Kesler
9:44 AM
Carlee Lewis
Emma Repp
Bb Clarinet
Duet
Section 10
David Gott
9:44 AM
Sara Jex
Tuba
Solo
Section 29
Robert Calkins
9:52 AM
Lauren Senkmajer
Abbey Diller
Oboe
Duet
Section 7
Cynthia Duda
10:15 AM
Felicia Hawkins
Kathy Garneu
Bb Clarinet
Duet
Section 12
Craig Suhusky
10:15 AM
Mikaela Dobel
Alto Saxophone
Solo
Section 14
Paul Kline
10:15 AM
Mary Repp
Emma Repp
Cor/Trp/Flg
Duet
Section 21
Carl E. Knipe
10:15 AM
Medha Krishen
Piano
Piano Solo
Section 34
Karen F. Burdette
10:23 AM
Zachary Johnson
Bb Clarinet
Solo
Section 9
Elizabeth Zachary
10:23 AM
Joshua Stepke
Tenor Saxophone
Solo
Section 16
Jeffrey Campbell
10:23 AM
Meghan Wilton
Rebecca Balmer
Kate Lubbers
Lauren Senkmajer
Bridget Dooley
Woodwind Ens
Quintet
Section 19
Diane Stoddard-Anderson
10:23 AM
Becca Richards
Braeden Houle
Carmen Rankin
Bar/Euph
Trio
Section 28
David L. Wells
10:23 AM
Chelsie Bowers
Tavis Thornton
Berant Perry
Josh Stepke
Abbey Diller
Brady Esterline
Eddie Amon
Brass Ens
Septet
Section 29
Robert Calkins
10:23 AM
Arianna Archer
Olivia Van Buskirk
Dan Israel
Xylophone
Trio
Section 31
Percussion Judge I
10:31 AM
Mary Ratajczak-Smith
Oboe
Solo
Section 7
Cynthia Duda
10:31 AM
Danielle Duckworth
Lexus Moutoux
Lauren Osgood
Woodwind Ens
Trio
Section 19
Diane Stoddard-Anderson
10:39 AM
Jordan Berg
Annie Timm
Thomas Gaffney
Amethyst Stevens
Noah Williamson
Brass Ens
Quintet
Section 27
Andy Schmid
10:39 AM
Madison Haron
Austin Elliot
Alexis Faley
Alex Mayer
Madison Frank
Caleb Smith
Brass Ens
Sextet
Section 28
David L. Wells
10:47 AM
Olivia Stein
Bass Clarinet
Solo
Section 9
Elizabeth Zachary
10:47 AM
Evan Kercher
Tuba
Solo
Section 29
Robert Calkins
10:47 AM
Alex Jackson
Megan Burns
Marimba
Duet
Section 30
Mack Pittard
10:47 AM
Audrey Hartson
Violin
Solo
Section 38
Alan Freeborn
10:55 AM
Meagan Ruedisueli
Kathryn Richmond
Flute
Duet
Section 6
Flute Judge
10:55 AM
Victoria Pozios
Shelby Mayer
Woodwind Ens
Duet
Section 20
WW Judge
10:55 AM
Madison Frank
Austin Elliot
Alex Mayer
Alexis Faley
Brass Ens
Quartet
Section 27
Andy Schmid
10:55 AM
Frank Brettschneider
Piano
Piano Solo
Section 33
Melissa Sayles
11:03 AM
Remy Evenson
Zoie Nicholson
Bb Clarinet
Duet
Section 13
Donald Platter
11:03 AM
Ellen Forsgren
Tenor Saxophone
Solo
Section 17
Jane Church
11:11 AM
Genna McIntrye
Elizabeth Doyle
Flute
Duet
Section 4
Rebecca Kilgore-Longtin
11:11 AM
Leandre Mills
Horn
Solo
Section 25
Ronald Koch
11:11 AM
Gabby Bynum
Frank Brettschneider
Cassidy Livingston
Jacob Haynes
Braeden Houle
Brass Ens
Quintet
Section 27
Andy Schmid
11:11 AM
Noehl Bingham
Jasmine Bryce
Percussion Ens
Duet
Section 32
Percussion Judge II
11:19 AM
Rebecca Balmer
Flute
Solo
Section 2
Debra Lynn Kulchar
11:19 AM
Riley Rond
Trumpet
Solo
Section 24
Wendy Matthews
11:27 AM
Brady Esterline
Leandre Mills
Kate Lubbers
Horn
Trio
Section 25
Ronald Koch
11:27 AM
Nate Reynolds
Ryan Day
Percussion Ens
Duet
Section 31
Percussion Judge I
11:35 AM
Madison Seaton
Abby Kern
Shelby Mayer
Woodwind Ens
Trio
Section 19
Diane Stoddard-Anderson
11:43 AM
Meredith Ringvelski
Evan Kercher
Tuba
Duet
Section 29
Robert Calkins
1:00 PM
Madison Seaton
Abbey Kern
Shelby Mayer
Woodwind Ens
Trio
Section 20
WW Judge
See Older Posts...